Офіційний сайт
ДП "УКРВОДСЕРВІС"
Головна » Послуги » Визнання технічної компетентності вимірювань в лабораторіях моніторингу вод та ґрунтів

Визнання технічної компетентності вимірювань в лабораторіях моніторингу вод та ґрунтів

Укрводсервіс проводить обстеження лабораторій з метою підтвердження їх технічної компетентності

З метою визнання вимірювальних можливостей лабораторій питного постачання Державне підприємство “Укрводсервіс” відповідно до вимог СОУ 71.12.-32765831-001-2016 «Оцінювання і визнання технічної компетентності вимірювальних підрозділів суб’єктів господарювання, які входять до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України. Загальні вимоги та порядок проведення», ДСТУ 180 10012:2005 «Системи керування вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання» та заявленої Декларації вимірювальних можливостей на право проведення вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології здійснює експертизу документів, що подаються лабораторіями питного водопостачання.

Державним підприємством Укрводсервіс розроблено НД «Порядок оцінювання та визнання технічної компетентності лабораторій суб’єктів господарювання, які входять до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України. Загальні вимоги та порядок проведення».

Завдячи чому Державне підприємство “Укрводсервіс” має можливість у встановлені терміни провести обстеження лабораторій з метою підтвердження їх технічної компетентності.

Документальне засвідчення рівня технічної компетентності шляхом проведення оцінювання суб’єктів господарювання та їх окремих підрозділів є вагомим аргументом у роботі із постачальниками, споживачами продукції і послуг. Цим самим Державне підприємство “Укрводсервіс” підтверджує, що процеси вимірювань в атестованих лабораторіях здійснюються належним чином і дозволяють своєчасно запобігти наданню неякісних послуг.

Набутий за час функціонування ГОМС досвід надав можливість підтвердити високий рівень кваліфікації галузевої метрологічної служби, що підтверджено під час періодичних атестацій  ГОМС фахівцями ННЦ «Інститут метрології» (м.Харків).

Розроблені Державним підприємством “Укрводсервіс” нормативно-методичні галузеві документи гармонізовані з вимогами ЄС і використовуються на державному рівні під час атестації відповідних служб інших галузей економіки України.

На виконання Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 №1314-VII з метою забезпечення єдності вимірювань Галузі у сфері законодавчо регульованої метрології, здійснення методичного керівництва роботами метрологічних служб водогосподарських організацій, оцінювання та визнання вимірювальних можливостей суб’єктів господарювання, які входять до сфери управління Держводагентства, впорядкувано функцію метрологічної служби Держводагентства відповідно до законодавства.

Якщо вам необхідно провести нормативний розрахунок водокористування, перейдіть за посиланням: https://uvs.gov.ua/services/normative-calculations-of-water-use/